Propolis inaczej kit pszczeli

Niekonwencjonalne sposoby i metody leczenia w czasach, gdy na wszystkie nasze przypadłości wypisuje się receptę, cieszą się wielką popularnością. Większość z nas poszukuje bowiem alternatywnych rozwiązań, które nie tylko przyniosą ulgę, ale również nie uderzą w finanse domowego budżetu.

Propolis, czyli kit pszczeli jest uznawany aktualnie za substancję, która potrafi przywrócić do zdrowia nawet tych, którzy wciąż odwiedzają lekarzy i poszukują rozwiązania swoich problemów zdrowotnych. Cóż to zatem takiego? I dlatego cieszy się taką popularnością?

Propolis jest zbierany przez pszczoły z pączków oraz młodych pędów. I to właśnie on pozwala w ulu zachować niemal sterylne warunki. A skoro tak, to jest on złożoną substancją, która potrafi leczyć wszelkiego rodzaju rany. I właśnie do tego jest wykorzystywany. Propolis, który jest pozyskiwany z pszczelego ulu, leczy nie tylko otwarte rany, ale polecany jest również na owrzodzenia, skutecznie potrafi leczyć trądzik, który dotyka młodzież, a także choroby infekcyjne układu oddechowego. W aptekach zazwyczaj zakupimy go w postaci maści lub pudru.

Propolis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.